Walka o zgubienie zbędnych kilogramów i uzyskanie wymarzonej sylwetki to żmudny i ciężki proces. Nic więc dziwnego, że wiele osób poszukuje informacji w jaki sposób mogą wesprzeć swój organizm, aby efekty były bardziej spektakularne i przyszły szybciej. Jednym z głośnych w ostatnim czasie sposobów jest stosowanie na odchudzanie suplementów z chromem. Czy są skuteczne?

Chrom na odchudzanie opinie

Hasło chrom na odchudzanie opinie pojawiło się pewnie w wyszukiwarce internetowej każdej osoby, która rozważała przyjmowanie tego minerału. I słusznie. Przed jego zastosowaniem warto zapoznać się z jego właściwościami. Sięgamy po chrom ponieważ ma on zmniejszać apetyt i hamować chęć na słodkości. Warto jednak pamiętać, że chrom to specyficzny pierwiastek. Szkodliwy może okazać się zarówno jego niedobór, ale także nadmiar dlatego stosujmy go rozsądnie. Nadmiar chromu może doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji zdrowotnych, takich jak uszkodzenie struktur DNA oraz jest czynnikiem zwiększającym ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych. Dlatego zwróćmy uwagę na dzienne zapotrzebowanie na chrom. U dorosłej osoby wynosi ono między 0, 05 – 0, 2 miligrama i jest zależne od wieku oraz ilości aktywności fizycznej.
Stosowanie chromu na odchudzanie jest kontrowersyjne ze względu na ryzyko przedawkowanie i poważne, negatywne skutki tym spowodowane. Istnieją testy potwierdzające, że suplementacja chromu ułatwia proces odchudzania. Z drugiej zaś strony warto pamiętać, że sama suplementacja chromu nie sprawi, że schudniemy, a skutki uboczne mogą okazać się naprawdę poważne. Dlatego warto dokładnie przemyśleć kwestię wprowadzenia suplementów z chromem do swojej diety.