Jestem jedną z tych osób, które wraz z nowym rokiem postanowiły, że wezmą się za siebie. Wezmą się za swoją aktywność fizyczną. Wezmą się za dietę. Czyli w skrócie – wezmą się za zrzucenie kilku(dziesięciu) nadprogramowych kilogramów. Ja przyjmuję, że w pierwszym kwartale tego roku chciałabym zgubić dziesięć kilogramów. Nie wiem czy to dużo, nie wiem czy to mało, ale uważam, że trzy miesiące to odpowiedni czas, by sprawdzić, czy mam jakąkolwiek szansę na zrealizowanie swojego rocznego planu.

Jakie najlepsze są ćwiczenia na odchudzanie dla osoby z nadprogramowymi kilogramami ?

Wiele osób polecało mi ćwiczenia joga na odchudzanie i właśnie w tym kierunku na początku pójdę. Dlaczego? Ponieważ od kilku lat nie mam praktycznie żadnej aktywności fizycznej (chyba, że zaliczyć można spacery od biurka w salonie do lodówki w kuchni…) i nie zależy mi na sześciopaku. Chciałabym porozciągać swoje ciało, przy jednoczesnym odprężeniu umysłu. Stąd uważam, że ćwiczenia joga na odchudzanie na sam początek będą idealne.

Ćwiczenia to nie wszystko

Wykonywanie ćwiczeń to jednak nie wszystko. Muszę też zadbać o swoją dietę. Teraz, nie będę ukrywać, ale zdarzało się, że trzy dni z rzędu jadłam na obiad pizzę. No nie powinno tak być. Dobrze opracowana przez dietetyka dieta powinna pomóc mi zrzucić nadprogramowe kilogramy. Ważne, by dietetyk przed rozpisaniem posiłków zlecił także różnorodne badania z krwi do wykonania. Dzięki temu jeszcze dokładniej rozpisze nam dietę.