Być może zastanawiasz się, czy odważniki kettlebell mogą być dla Ciebie dobrą opcją na trening. Zacznij od pomyślenia o programach ćwiczeń lub produktach, których próbowałeś w przeszłości. Teraz rozważ cechy i zalety odważników kettlebell i zdecyduj sam.

  1. Są łatwe w użyciu. Nie musisz dociążać maszyny ani zmieniać gumek. Nie musisz umieć tańczyć ani mieć rytmu. Kiedy już nauczysz się prawidłowej techniki wykonywania dwóch prostych ruchów – chwytu i zamachu – jesteś gotowy do działania. Nie ma dużej krzywej uczenia się.
  2. Mogą być używane w dowolnym miejscu. Ćwiczenia kettlebell wymagają bardzo mało miejsca. Zacząłem ćwiczyć na korytarzu w pobliżu mojego salonu, który był bardzo mały. Ćwiczyłem w garażu, na parkingu w biurze, na podwórku iw pokoju hotelowym. Girie są na tyle małe, że można je zabrać wszędzie i przechowywać pod łóżkiem, pod biurkiem, za drzwiami lub w samochodzie.
  3. Są skuteczne. Będziesz pracować nad swoim cardio, siłą i elastycznością w zaledwie 15-20 minut dziennie. Większość z nas, którzy ćwiczyli na siłowni, jest przyzwyczajona do izolowania mięśni. Kiedy robisz uginanie bicepsa, używasz tylko bicepsa i żadnego innego mięśnia. Dlatego wykonanie wszystkich ćwiczeń na siłowni trwa tak długo. Z odważnikami kettlebell wykorzystujesz wszystkie mięśnie swojego ciała do wykonywania ćwiczeń. Nie ma oddzielnych ćwiczeń, ponieważ pośladki, brzuch, nogi i ramiona są ćwiczone w tym samym czasie.
  4. Są wyzwaniem i zabawą. Ludzie przestają chodzić na siłownię, bo się starzeje. Zazwyczaj przerywam ćwiczenie sześć miesięcy po rozpoczęciu, ponieważ nudzę się i nie otrzymuję oczekiwanych zmian. Od roku ćwiczę z giriami cztery razy w tygodniu i jeszcze się nie znudziłem. Jest tak wiele możliwości wyboru ćwiczeń, że nigdy nie tracisz zainteresowania. Ósemki, sprząta, czyszczenie i szarpanie, gorący kartofel, wypady… lista jest długa. Jeśli ćwiczenie jest zabawne, daje rezultaty i nie zajmuje czasu, będziesz się go trzymać. A tym ćwiczeniem są odważniki.
  5. Wzmocnią twoje słabe lub napięte obszary. Jestem kręgarzem i zdaję sobie sprawę, że odważniki kettlebell wzmocniły mój kręgosłup i rdzeń, dzięki czemu nie odczuwam już bólu pleców. Próbowałem pilates, jogi, podnoszenia ciężarów, bieżni, orbitreka, jazdy na rowerze, spacerów i aerobiku – wszystko to pogorszyło mój ból. Dzięki odważnikom kettlebell nie odczuwam bólu. Mam klientów z bólem barku, biodra, pleców i karku. Wielu moich pacjentów było u wielu fizjoterapeutów, kręgarzy, masażystów, akupunkturzystów, niektórzy z minimalnymi zmianami w bólu. Wszyscy doświadczyli poprawy dzięki użyciu odważników kettlebell. Dostałem rosyjski certyfikat Kettlebell (RKC), nie tylko po to, aby uczyć przeciętnego człowieka, ale aby pomóc moim pacjentom, gdy nie mieli dobrej jakości życia z powodu bólu i osłabienia. Rozgrzewa moje serce, gdy widzę, że czyjeś życie zaczyna się zmieniać.
  6. Zaoszczędzą Ci pieniądze. Nie mówię o cenie odważnika. Mówię o pieniądzach, które zaoszczędzisz na rachunkach od lekarz -a. Kiedy doznałem kontuzji kręgosłupa, przez cały rok chodziłem 3-4 razy w tygodniu na korekty chiropraktyczne, 2-3 razy w miesiącu na akupunkturę i dwa razy w miesiącu na masaż. To na pewno się sumuje. Cena odważników jest natomiast bardzo rozsądna, biorąc pod uwagę, że wystarczy na całe życie – nie możesz ich zużyć!
  7. Pomogą Ci wyrwać się z pudełka! Uniemożliwią ci bycie typowym Januszem. Nie będziesz już mógł siedzieć przy biurku dłużej niż 20 minut, ponieważ zauważysz, jakie to dziwne uczucie nie ruszać się. Zaczniesz jeść lepiej, ponieważ będziesz bardziej dumny ze swojego ciała. Kiedy zmuszasz swoje ciało do nowych granic, zaczyna naturalnie pragnąć różnych źródeł paliwa. Będziesz wysportowany, naładowany energią i szczęśliwy, ponieważ Twoje ciało będzie funkcjonować na wyższym poziomie.