Aby zadbać o nasze ciało, zdrowie i piękną wyrzeźbioną sylwetkę nie musimy wiązać tego z wysokimi kosztami. Ćwiczenia jak najbardziej oddziałują korzystnie na twoją sylwetkę. Dzięki nim zrzucisz zbędne kilogramy i ujędrnisz ciało. Siłownia to nie jest konieczność Kupno karnetu na siłownię nie musi być koniecznością, a jedynie jedną z wielu opcji na redukcję wagi i zwiększenie masy mięśniowej. Rozwiązaniem dla wielu osób będzie stworzenie własnej siłowni w domu, z użyciem odpowiedniego sprzętu. Koszty karnetu dosyć szybko się zwracają, a my możemy cieszyć się komfortem z ćwiczenia w samotności, w domowym zaciszu. Ale od czego zacząć?

Jaki sprzęt do ćwiczeń kupić?

Najlepszym rozwiązaniem, jest odpowiedzenie sobie na pytania:
“Co chcę osiągnąć?”. Wiedząc jakie mamy cele jeśli chodzi o nasze ciało, będziemy wiedzieli w jaki sprzęt warto zainwestować.

Warto zacząć od najważniejszych i najbardziej uniwersalnych sprzętów do domu, takich jak tradycyjna skakanka, która ma rewelacyjny wpływ na nasze ciało, poprawia ona krążenie, koordynację ruchową oraz elastyczność stawów. Pozwala ona spalić imponującą ilość kalorii, a także regularne treningi z udziałem skakanki poprawią wygląd twoich łydek, ud, pośladków, a także ramion.

Taśmy TRX to koszt około kilkudziesięciu złotych. Trening z takimi taśmami wiąże się z wykorzystaniem naszej własnej masy ciała. Trening z tymi taśmami wykorzystuje mięśnie całego ciała, a nie tylko wybrane partie. Pięknie rzeźbią nasze ciało i wysmuklają sylwetkę.

Piłka fitness to bardzo znany element każdej sfery fitness i nie może jej zabraknąć u ciebie w domu. Ćwiczenia z nią wzmacniają kręgosłup i poprawiają naszą wytrzymałość. Ćwiczenia z piłką fitness świetnie sprawdzą się w przypadku pracy nad wzorową, prostą postawą.

Kolejnym ważnym sprzętem będzie twister, który rewelacyjnie wysmukla talię i poprawia wygląd naszych mięśni brzucha. Pozytywnie wpływa na stawy i kręgosłup. Jest bardzo kompaktowy, przez co zmieści się niemalże w każdej niewielkiej przestrzeni. Pierwsze efekty po ćwiczeniach są widoczne już nawet po tygodniu regularnego użytku.

Drążek do ćwiczeń może być zamontowany dosłownie wszędzie. Zawiera niewiele miejsca, a przynosi wiele pozytywnych efektów. Dobrze sprawdzi się podczas treningu ramion i pleców, używanie drążka treningowego pobudza pracę bicepsów, co przekłada się na znacznie szybszy rozrost tkanki mięśniowej w tych okolicach.

Mata do ćwiczeń to absolutna podstawa w wyposażeniu domowej siłowni. Może być wszechstronnie użytkowana, ponieważ ma ona wiele zalet i jest bardzo uniwersalna. Sprawdzi się podczas rozgrzewki, czy rozciągania, a także ćwiczeń np. mięśni skośnych brzucha.

Hantle to absolutna podstawa każdej siłowni. Pomocne są one przede wszystkim w ćwiczeniach na rozbudowę ramion. Ćwiczenia z użyciem hantli umożliwiają przywrócenie kształtu i siły mięśni. Zajmują także niewiele miejsca, a ich cena mieści się w kilkudziesięciu złotych. Jest to więc świetny element do zakupu i rozbudowania domowej siłowni.

Zanim zaczniesz ćwiczenia

Pamiętaj o tym, aby dostosować poziom i trudność ćwiczeń pod swoje możliwości. Nie obciążaj organizmu, aby uniknąć kontuzji. Wybieraj aktywności, które sprawiają ci przyjemność, a co najważniejsze, pamiętaj o systematyczności i cierpliwości.