Coraz więcej osób zaczęło promować koncepcję naturalnej utraty wagi, czyli innymi słowy koncepcję trwałej utraty wagi w bezpieczny sposób. Choć nie trzeba dodawać, że naturalna utrata wagi będzie wymagała od Ciebie przeczytania znacznie więcej niż ten artykuł, poniżej znajduje się krótkie wyjaśnienie, czego można się spodziewać po procesie naturalnej utraty wagi.

Pierwszym krokiem do naturalnej utraty wagi jest zmiana diety, i to nie tylko poprzez zastąpienie mięsa owocami i warzywami, choć dla niektórych osób będzie to zdecydowanie dobry początek. Należy poświęcić trochę czasu i dowiedzieć się, być może nawet od profesjonalnego dietetyka, jakie produkty spożywcze nadają się na śniadanie, obiad i kolację, a następnie zbadać ich wartości odżywcze; ile mają kalorii, tłuszczów nasyconych, sodu, składników odżywczych itp. Jeśli Twoim celem jest utrata około kilograma lub dwóch tygodniowo, powinieneś starać się utrzymać swoją codzienną dietę na poziomie o około 500 kalorii niższym od liczby kalorii, które spalasz. Innymi słowy, jeśli dziennie twoje zapotrzebowanie kaloryczne wynosi 2000 kalorii dziennie, powinieneś jeść tylko około 1500 kalorii.

Żaden plan odchudzania nie jest kompletny bez systemu treningowego, który trzeba samemu opracować (lub kupić, jeśli ma się pieniądze). Najlepszym i najpewniejszym sposobem, jeśli nie wiesz, co robisz, jest stosowanie ćwiczeń naprzemiennie w każdym tygodniu. Na przykład, jeśli w pierwszym tygodniu jogging jest ćwiczeniem cardio, a pompki budują mięśnie, to w następnym tygodniu powinieneś jeździć na rowerze (wystarczy nawet rower stacjonarny), a podciągać się, by budować mięśnie. Idealnie byłoby wykonywać nawet dwa treningi dziennie, przez cztery do pięciu dni w tygodniu, każdy trwający od trzydziestu do czterdziestu pięciu minut. Naprzemienność ćwiczeń jest konieczna, jeśli chcesz uniknąć efektu plateau, czyli stanu, w którym organizm przyzwyczaja się do treningu i przestaje się dzięki niemu rozwijać.

Jak więc widzisz, naturalne odchudzanie nie jest najłatwiejszą rzeczą do osiągnięcia, ale takie podejście jest bezpieczniejsze niż głodzenie się przez tydzień, a następnie odzyskanie utraconej wagi. Jeśli naprawdę nie jesteś pewien, jak należy podejść do utraty wagi w sposób bezpieczny, naturalny i trwały, a następnie po prostu szukać naturalnych przewodników utrata masy ciała w dowolnej wyszukiwarce wolisz; są gwarantowane, aby znaleźć dziesiątki na dziesiątki z nich, z wielu pochodzących bezpłatnie.