Aby zachować ciało w zdrowiu i dobrej kondycji, należy pamiętać o zdrowej i zbilansowanej diecie, a także regularnych ćwiczeniach. Jazda na rowerze to bardzo popularna forma spędzania wolnego czasu, a także świetne rozwiązanie w przypadku spalania kalorii. W sezonie zimowy, jazda na rowerze jest mocno utrudniona. Warto wtedy skorzystać z innych rozwiązań. Jeśli nie chcemy obciążać naszego organizmu, albo mamy spore problemy ze zdrowiem, czy zalecenia od lekarza, warto skorzystać z bezpiecznych maszyn do ćwiczeń takich jak rower stacjonarny. Pomoże on spalić kalorie i polepszyć naszą kondycję, a wszystko w domowym zaciszu i spokojnej, komfortowej atmosferze.

Kettler Ride 300 R Firma Kettler to przede wszystkim niesamowicie wysoka jakość sprzętu. to niesamowicie wygodny rower stacjonarny, z regulowanym siedziskiem, wyposażony jest w 10 programów treningowych, dzięki czemu spełni oczekiwania nawet najbadziej wymagających użytkowników. Zapewnia komfortowe ruchy, oraz nie obciąża kręgosłupa. Posiada zintegrowany interfejs Bluetooth dla KinoMap. Rower ten ma także duży ekran, który zwiększa komfort użytkowania, zawiera dane treningowe potrzebne podczas treningu, takie jak m.in.: prędkość, puls moc, prędkość obrotowa, czy też spalanie kalorii w obojętnym momencie, dostępny aż w 7 różnych językach.

York Fitness C415 to kolejne świetne rozwiązanie dla osób szukających świetnych rowerów stacjonarnych do domowego zacisza. Maszyna C415 jest wyposażona w 22 programy treningowe, które bez trudu dopasujesz do swoich potrzeb i oczekiwań. Komputer zapamiętuje dane aż 4 użytkowników, tak aby nie musieć ich każdorazowo wpisywać przed rozpoczęciem treningu. Możesz skorzystać z wbudowanych programów , skoncentrowanych na konkretne cele albo też sterowane pracą serca. Aby trening był jak najbardziej wydajny rower został wyposażony w możliwość śledzenia swojego tętna podczas ćwiczeń za pomocą sensorów dotykowych znajdujących się na kierownicy. Dzięki nim z łatwością utrzymasz tętno na właściwym poziomie, a w przypadku przekroczenia maksymalnego poziomu tętna, to rower C415 niezwłocznie Cię o tym poinformuje.

Hertz Drax Pro rowerek wyposażony jest w doskonałe parametry techniczne: 8-stopniowa regulacja siły oporu, a także system Magnetic Pro, dzięki któremu uzyskanie dwukrotnie większego oporu przy zastosowaniu tej samej wagi koła zamachowego będzie łatwiejsze. Wbudowany spory komputer informuje o spalonych kaloriach, oraz o pracy serca podczas treningu. Sprzęt działa bardzo cicho, idealnie więc nada się do domowych warunków.

HMS M2005 to bardzo dobra maszyna do przeprowadzenia sprawnego i efektywnego treningu cardio. To także bardzo cichy sprzęt, idealny do indywidualnego i prywatnego użytku. Ma 6 oporów ruchu, regulowane żelowe siodełko. Dodatkowym plusem jest bardzo przystępna i atrakcyjna cena.

Zipro Drift to również jeden z tańszych, a równie dobrych rowerów do ćwiczeń, na który warto zwrócić większą uwagę. Pracuje bardzo cicho i dynamicznie, posiada magnetyczny system oporu z 8-stopniową regulacją. Jest bardzo intuicyjny i prosty w użyciu, posiada również uchwyt na smartfona, przez co trening może być przyjemniejszy w towarzystwie muzyki, czy ulubionego serialu.