PRZESZKODA PIERWSZA:

Nie oszukujmy się- życie większości ludzi jest nudne. Nie mają ambitnych celów, ani tym bardziej doniosłych osiągnięć, więc jedzenie jest dla nich największą przyjemnością.  To jest prawdziwe niebezpieczeństwo, które zapobiega trwałej utracie wagi.  Jeśli żyjesz byle jak, pędząc od jednego zobowiązania do następnego przez cały dzień, kiedy siadasz do jedzenia, chcesz, żeby było bardzo dobre, ponieważ wmawiasz sobie, że na to zasługujesz.

ROZWIĄZANIE PIERWSZE

Znajdź sposoby na czerpanie większej przyjemności w ciągu dnia.  Dziesięć minut spokojnego czasu każdego dnia, czytając ulubioną książkę lub czasopismo, spędź kilka minut z przyjacielem przez telefon lub rozpocznij nowe hobby, które jest zabawne.  Nie zajmuje to dużo czasu;  po prostu znajdź inne sposoby na naładowanie przyjemności, abyś nie musiał ładować się jedzeniem.

PRZESZKODA DRUGA

Większość ludzi nie ma w mózgu chipa, który pozwala na radosną samodyscyplinę w zakresie zdrowia i sprawności.  Większość z nas musi być zdyscyplinowana, aby dotrzeć do pracy na czas, dotrzymać terminów, przestrzegać przepisów ruchu drogowego, ale nie ograniczać jedzenia lub regularnie ćwiczyć.  Niektórzy racjonalizują, że skoro muszą być tak zdyscyplinowani w inny sposób, nie chcą być, jeśli chodzi o jedzenie i ćwiczenia.

ROZWIĄZANIE DRUGI

Aby ustanowić długoterminową samodyscyplinę, musisz skupić się na radości z nagrody, którą otrzymasz na końcu drogi, a nie na wyzwaniu podróży.  Zrób więc listę dziesięciu najlepszych nagród, które zyskasz, gdy schudniesz.  Musisz także zadać sobie pytanie, ile kosztuje cię nadwaga.  Czy to kosztuje cię szacunek do samego siebie? Twoja radość i żywotność w życiu?  Czy kosztowało cię to związek lub pracę?  Pamiętanie o nagrodach i kosztach znacznie ułatwia ćwiczenie samodyscypliny.

PRZESZKODA TRZECIA

Łatwo jest być zmotywowanym około 1 stycznia, ale co dzieje się z całą tą motywacją około 1 marca?  Albo kiedy po raz pierwszy przechodzi ciastko?  Wierz lub nie, ale większość ludzi nie jest panem własnej motywacji.  Myślą, że tylko dlatego, że tego chcą, jest to wystarczająca motywacja, a tak nie jest.

ROZWIĄZANIE TRZECIE

Każdego dnia musisz na nowo odkrywać swoją motywację.  Aby to zrobić, napisz dziesięć głównych powodów, dla których chcesz schudnąć i trzymaj się z dala.  Zrób także listę osób, które motywują Cię do utraty wagi i dlaczego.  Przejrzyj te listy, wraz z listami utworzonymi powyżej, rano i wieczorem.  Twoja motywacja stale się rozwija, więc to, co motywowało Cię w zeszłym tygodniu, może nie być motywujące w następnym.  Dlatego regularnie sprawdzaj swoje listy.

Kiedy pokonasz te przeszkody, schudniesz, bo z czasem znajdziesz inne sposoby na czerpanie przyjemności z życia, ćwiczysz pozytywną samodyscyplinę i nauczysz się żyć z mniejszej ilości jedzenia i pokochasz to, a także codziennie będziesz wymyślać na nowo motywację  żeby to wszystko trwało.