Worek treningowy dla dzieci

Każdy Kto jest zainteresowany zakupem sprzętu treningowego / bokserskiego dla dzieci chciałby uzyskać parę podstawowych informacji na ten temat. Poniżej przedstawiamy Państwu podstawowe informacje na ten temat, a także informacje czym kierować się przy wyborze klubu sztuk walki gdzie będzie ćwiczyć nasze dziecko i poznawać taki sport walki jak boks czy karate.

Worek treningowy dla dzieci – wymiary, waga, bezpieczeństwo

Wśród dużego wyboru worków treningowych w sklepach ciężko od razu stwierdzić, który z nich będzie spełniał swoją funkcję dla danego dziecka. Musimy zatem wiedzieć czym się kierować aby dobrać odpowiedni worek bokserski dla dzieci. Głównymi parametrami będzie wiek i wzrost jakie ma dziecko. Ta bazowa informacja pozwoli nam dobrać dwa ważne parametry produktu: wysokości worka i waga worka.

worki treningowe dla dużych dzieci

Profesjonalne worki treningowe dla dzieci – wykonanie i jakość materiałów

Przyjrzymy się tutaj jak powinien być wykonany profesjonalny worek bokserski. Skupimy swoją uwagę na wiszących workach bokserskich, w odróżnieniu od innych rodzajów worków takich jak np: worek stojący, worek dmuchany itd.

Materiały użyte w produkcji worków treningowych dla dzieci są takie same jak w profesjonalnych workach stosowanych w takich sportach walki jak: MMA – mieszane sztuki walki, boks, kickboxing czy karate. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów daje gwarancje, że produkt wytrzyma pod wpływem uderzeń w rękawicach i przetrwa ciężkie trudy treningów. Każde uderzenie czy kopniecie słabsze czy mocniejsze spowoduje, że produkt – jego połączenie na szwach poddawane są naprężeniom. Przy pewnej ilości powtórzeń może dojść do sytuacji w której worek treningowy “puści na szwach” i przydatność takiego worka jest zerowa – worek nie spełnia już swojej funkcji. Przykładem dobrych jakościowo worków treningowych dla dzieci są wyroby polskie firmy Bushido – opis worków bokserskich

Worek bokserski dla dzieci charakteryzuje się:

 1. materiały użyte przy produkcji sa te same co przy produkcji worków profesjonalnych używanych przez czołowych zawodników w Polsce i zagranicą. Rozwiązania takie dają pewność, że worek to nie zabawka a profesjonalny sprzęt, który wytrzyma długie lata treningowych obciążeń nie tylko Twojego dziecka, ale w razie takich chęci również Twoich.
 2. wykonanie z bezpiecznego dla zdrowia materiału a nadruki trwałą i bezpiecznymi dla zdrowia farbami.
 3. zastosowanie wiązanego zamakania zapewniające odporność na rozerwania.
 4. cztery mocne i bezpieczne taśmy zapewniającymi dużą wytrzymałość
 5. odpowiedni materiał: wzmocniony plawil

Rodzaj wypełnienia w workach?

Oczywiście worek bokserski nie może być napełniony np. piaskiem. Materiały wykorzystywane do napełnienia jak i materiał z którego jest wykonany worek bokserski ma imitować obciążenie jakie napotyka osoba atakująca w momencie kontaktu z ciałem przeciwnika. Worek bokserski nie może być za lekki, gdy taki będzie, będzie uciekał na lewa czy prawą stronę – nie o to chodzi. Znowóż gdy worek bokserski dla dzieci będzie za ciężki, nie będzie się ruszał – do tego też nie można dopuścić.

Dlatego też worek bokserski dla dzieci wypełniony jest specjalnie przygotowaną mieszanką kilku wypełniaczy. Dzięki połączeniu kilku typów wypełnienia nasze worki nie tylko mają właściwy ciężar ale również zapewniają odpowiednią elastyczność, dzięki której worek nie odkształca się pod uderzeniami. Odpowiednia metoda wypełniania zapewnia równomierną twardość worka na jego całej powierzchni. Mieszankę wypełniaczy stanowią: dzianiny i zmielony filc (pozwalają na uzyskanie odpowiedniego ciężaru worka), polar (zapewnia uzyskanie sprężystości i komfortu treningu) tkaniny (gwarantują szczelne wypełnienie worka)

worek bokserski - kobieta boksująca

Worek bokserski dla dzieci – inne rodzaje

Ogólnie worki bokserskie można podzielić na:

 • worek bokserski dla dzieci – wiszący – omówiony powyżej
 • worek bokserski dla dzieci – stojący
 • worek bokserski dla dzieci – dmuchany
 • worek bokserski dla dzieci – wodny

Zestaw – worek bokserski dla dzieci + rękawice bokserskie

Zestaw bokserski jest dobrym rozwiązaniem na idealny prezent dla dzieci i młodzieży zajmującymi się od niedawna sportami walki, a więc niemających jeszcze swojego sprzętu treningowego. Do odpowiedniego treningu należałoby też dokupić odpowiednio dopasowane rękawice bokserskie, owijki na ręce czy też mocowanie za pomocą którego powiesimy worek bokserski dla dzieci do sufitu. Co ważne zestawy te można kupić taniej niż kupowane osobno rękawice i worek bokserski dla dzieci. Z pewnością taki komplet spodoba się każdemu dziecku.

worek treningowy dla młodzieży

Boks/karate dla dzieci treningi – mądry trener

Jedną z najważniejszych rzeczy o jaką muszą zadbać rodzice zapisując dzieci na sport taki jak boks czy karate jest wybranie odpowiedniego klubu, a właściwie to odpowiedniego trenera, Sensei. Zajęcia dla dzieci charakteryzować muszą się przede wszystkim ćwiczeniami ogólnorozwojowymi z elementami zabawy i na samym końcu dopiero trening z danej sztuki czy sportu walki. Dobór odpowiednich ćwiczeń pozwoli na prawidłowy rozwój fizyczny naszego dziecka oraz jego rozwój poprzez odpowiednio dopasowany sport. Pamiętaj, że regularne robienie przerw na uzupełnianie płynów np. z butelki z wodą – jest to bardzo istotne dla zdrowia dziecka (w Twoim przypadku też :-)). Dobrze by było aby trener poświęcał podobny czas i zainteresowanie każdemu dziecku, kształtuje to poczucie równości w grupie. Na każdym treningu na jego końcu przydatne są ćwiczenia rozciągające, spowodują rozciągnięcie zmęczonych mięśni i uspokojenie się organizmu. Miejsce do którego możesz np. się udać na trening karate w Krakowie znajdziesz w ogólnopolskiej bazie klubów prime4you.pl

Mądry i poprawny trening przystosowany do wieku dziecka powoduje:

 • Poprawa kondycji poprzez aktywny sport
 • Poprawa koordynacji ruchowej
 • Wzmocnienie mięśni ramion oraz mięśni pomaturalnych odpowiedzialnych za prawidłową postawę
 • Wyładowanie nadmiaru energii
 • Zwieszenie pewności we własne możliwości
 • Doskonała zabawa