Medycyna jest dziedziną stale obecną w naszym życiu. Nawet jeśli w ogóle nie jesteśmy nią zainteresowani, każdy z nas jest nieustannie narażony na różne choroby oraz problemy zdrowotne. W obliczu takich sytuacji każdy z nas pragnie bliżej poznać swój problem i zdobyć nieco wiedzy medycznej, która może być dla niego istotna.

 

Taka wiedza teoretycznie jest obecnie bardzo łatwo dostępna. W sieci działa mnóstwo portali poświęconych medycynie, na których znajdziemy sporo informacji oraz wiedzy. Trzeba jednak zastanowić się, czy jest to faktycznie wiarygodne źródło wiedzy. O ile w przypadku faktycznie fachowych artykułów możemy mieć pewność, że zawarte w nich informacje są godne zaufania, o tyle zwykłe felietony mogą być pozbawione takich podstaw. Prawda jest taka, że w internecie każdy może opublikować dowolne treści, bez poddania ich jakiejkolwiek weryfikacji. Efekt tego jest taki, że musimy być naprawdę bardzo ostrożni, jeśli chcemy opierać się na wiedzy z portali internetowych. Najlepszym źródłem informacji na ten temat nadal jest księgarnia medyczna Gdańsk.

 

W takich sklepach znajdziemy mnóstwo fachowej literatury, która zapewni nam faktycznie solidne podstawy wiedzy. Często możemy znaleźć również książki o charakterze popularnonaukowym, przeznaczone dla osób które nie studiują medycyny, a które chcą po prostu poszerzać swoją wiedzę w przystępny sposób. Oczywiście, nawet przeczytanie wielu dobrych książek nie da nam powodów do stawiania się na równi z lekarz ami. Niemniej jednak dobra literatura to świetny sposób na to, aby lepiej poznać własne ciało i zrozumieć jego funkcjonowanie.