Słyszałeś kiedykolwiek o wenflonie, a może dokonano już u Ciebie wkłucia? Poszukujesz wielu informacji, masz wiele pytań, które Cię nurtują? Najwyższa pora by rozwiać wszelakie wątpliwości.

Zacznijmy od tego co to jest wenflon?

Kaniula dożylna, która umieszczana jest na nadgarstku, ewentualnie w miejscu zgięcia łokcia. Sprzęt niewielkich rozmiarów, który umożliwia w sposób szybki podawanie leków bezpośrednio do krwi.
Na czym polega zakładanie wenflonu? Personel medyczny wyszukuje odpowiednią żyłę, a następnie po dezynfekcji nakłuwa żyłę i wprowadza igłę. Wenflon zostaje umieszczony, prawidłowe założenie można sprawdzić poprzez sprawdzenie czy pojawiła się krew w tylnej osłonce.
Szybko i sprawnie, jednak można zauważyć, że występują różne kolory. Kaniule dożylne można zobaczyć w barwie fioletowej, białej, zielonej, szarej, pomarańczowej oraz brązowej. Kolor symbolizuje rozmiar wenflonu. Internet to ogromną skarbnica wiedzy, poszukując informacji często zyskujemy nową, obszerną wiedzę. Nie jesteśmy już tak zdezorientowani, gdy trafiamy do szpitala. Każdy ma swoje prawa, by walczyć o własne dobro.
Kategoria: zdrowie