Każdy przynajmniej raz w życiu skusił się ideą szybkiego jedzenia i sięgnął po kebab, burgera w zestawie z frytkami, panierowane skrzydełka, czy choćby po pizzę. Oczywiście zapijając całość kubeczkiem coca-coli z dolewką. Często po takiej uczcie dopadają człowieka wyrzuty sumienia. Nawet jeśli nie jest się na diecie, powszechnie wiadomo, że taki sposób odżywiania ma zgubny wpływa na zdrowie i samopoczucie. Ale jak tu się opędzić od pokus ulubionych potraw? Co zrobić, by stołowanie się w fast foodach nie odbiło się na naszym zdrowiu?

Ograniczyć wyjścia do miejsc z szybkim jedzeniem

Niestety nie da się bezkarnie stosować diety obfitej w fast foody. Prędzej czy później dotknie człowieka otyłość, nadciśnienie, czy choćby ogólne złe samopoczucie. Dlatego jeżeli komuś zależy na utrzymaniu dobrego zdrowia, powinien uzbroić się w siłę woli i.. zastąpić niezdrowe szybkie jedzenie jego zdrowymi odpowiednikami, bez utraty walorów smakowych! Rozliczne przepisy kulinarne utwierdzają tylko pogląd, że każde niezdrowe danie można przerobić na zdrowe. Zajrzyj na www.galeriasmakow.com.pl

W jaki sposób dokonać zmian?

Najprostsze przepisy kulinarne pozwolą nam się rozprawić z ociekającymi tłuszczem frytkami. Takie zamawiane w miejscach z szybkim jedzeniem najczęściej są zrobione z formowanej w kształt frytek skrobi. Natomiast domowe frytki są bardzo proste w przyrządzeniu. Wystarczy dokładnie umyć ziemniaki, pokroić je w pożądane słupki bez obierania (pod skórką ziemniaka jest najwięcej wartości odżywczych!) i obtoczyć w misce w ulubionych przyprawach, takich jak czosnek granulowany, wędzona, słodka lub ostra papryka, rozmaryn, pieprz, czy odrobina soli. Przepisy kulinarne dają nam w tym zakresie dowolność. Następnie należy frytki rozłożyć na blaszce wyłożonej papierem, bez żadnego tłuszczu. Upiec w wysokiej temperaturze i gotowe! Na każdą niezdrową potrawę znajdziemy przepisy kulinarne podające nawet trzy różne sposoby przyrządzenia jej w zdrowy sposób. Domowy burger może się składać z wielu warzyw i bułki razowej, domowa pizza może być na spodzie z kalafiora, zamiast z kalorycznego ciasta. Sposobów na odchudzanie fast foodów jest wiele, ogranicza nas tylko własna inwencja twórcza.